Ogłoszenia parafialne

Niedziela Trójcy Świętej – 4.06.2023 – 11.06.2023

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. 25 dzieci po raz pierwszy przystąpi do Komunii Św. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci. Dzisiaj Nabożeństwo Czerwcowe o godz.16.00, podczas którego dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.
2. Od jutra rozpoczynamy biały tydzień. Dzieci codziennie przychodzą na Mszę Św. na godz.18.00, w czwartek o godz.10.00, w sobotę o godz.15.00. W poszczególne dni zapraszam:
– poniedziałek z rodzicami chrzestnymi
– wtorek z rodzicami
– środa z rodzeństwem
– piątek z babciami i dziadkami
3. Bóg zapłać dzieciom – rodzicom za dar I Komunii Św. dla parafii ( obrusy).
4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św.
5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Za tydzień poproszę: Kaźmierczak Karolina i Pacyna Krzysztof.
6. Gazeta: „Niedziela” .
7. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św,
8. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Msze Św. tego dnia o godz.8.00 i 10.00 – po której nastąpi procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. W tym roku będzie nowa trasa procesji Bożego Ciała. O przygotowanie 4 ołtarzy poproszę: I ołtarz na parkingu przy cmentarzu przygotowują mieszkańcy Czapel, II ołtarz przy posesji p. Mądry przygotowują mieszkańcy Płużnicy, III ołtarz przy posesji p. Klimek przygotowują mieszkańcy Józefkowa, IV ołtarz przy Domu Parafialnym przygotowują mieszkańcy Orłowa. W środę po Mszy św. przed Bożym Ciałem spotkanie dla dzieci sypiących kwiatki i niosących poduszki. Proszę o niesienie chorągwi i feretronu. Strażaków proszę o zabezpieczenie drogi. Parafian proszę o zabranie ze sobą książeczek.
9. Za tydzień o godz.11.00 Msza Św. i spotkanie dla rodziców – młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania..
10. Od czwartku przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Procesję w kolejnych dniach proszę by przygotowali:
– w piątek mieszkańcy Józefkowa
– w sobotę mieszkańcy Bartoszewic
– w poniedziałek mieszkańcy Kotnowa
– we wtorek mieszkańcy Orłowa
– w środę mieszkańcy Ostrowa
– w czwartek mieszkańcy Płużnicy.
11. W dniach 21.08 – 24.08 parafia organizuje pielgrzymkę do: Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik, Oświęcimia, Wieliczki, Brennej, Wisły, Rychwałdu koło Żywca, Szczyrku. Zapisy w kancelarii.
12. Zapowiedzi przedślubne II: Eckert Łukasz Dariusz, zam. Orłowo stanu wolnego, kawaler i Konarzewska Małgorzata Renata zam. Orłowo, stanu wolnego, panna.